آتلیه طراحی : موسسه فرهنگی هنری آراد

آتلیه طراحی

design

- تشکیل اتاق فکر، تمرکز بر خلاقیت، ایده پردازی و بهره گیری از تکنیک در طراحی و ایجاد هویت یکپارچه بصری در راستای تامین نیازهای تبلیغاتی با بهره گیری از گروه طراحی حرف ای و زبده از مهمترین اهداف این بخش است.

 

برخی از خدمات آتلیه طراحی :

-          طراحی آرم، لو گو و نشانه

-          طراحی اوراق اداری

-          طراحی کاتالوگ، بروشور، پوستر و …

-          طراحی انواع بسته بندی

-          طراحی گرافیک محیطی

-          طراحی گرافیک نمایشگاهی

—————————————————–

آرم و نشانه

لوگو یا نشانه نمادیست برای بیان کردن یک عبارت یا القا نمودن یک مفهوم. آرم ها چیزی شبیه امضا یا نشانه ای برای وجود یا حضور شخص یا موسسه ای است که آرم متعلق به آن است، می باشد. آرم ها در هر جایی که حضور آن موسسه یا شخص یا رویداد صاحب آرم در آن وجود دارد ثبت می گردد و نشاندهنده رد برجای مانده از او در آنجا است.

طراحی نشانه یکی از تخصصهای رایج و منحصر به فرد در طراحی های گرافیکی محسوب می شود و سابقه طراحی نشانه به زمانهای بسیار بسیار دور بر می گردد، آنجا که انسانهای اولیه برای انتقال مفاهیم مربوط به مثلا شکار در یک نقطه، علائمی را روی دیوار غارها ثبت می کردند و هر کجا آن علامت دیده میشد، مفهوم واحدی را به مخاطب و بیننده منتقل می نمود.

از تحولات مربوط به ثبت نشانه ها در دیواره غارها بود که حروف و به تبع آن خط اختراع گشت.

لوگو نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران تجاری، موسسات و حتی اشخاص حقیقی، برای متمایز کردن خود از دیگران در دید عموم، استفاده می شود. لوگوها یا تماما گرافیکی هستند (سمبول یا آیکون) و یا از نام تجاری سازمان یا موسسه تشکیل شده اند (لوگوتایپ یا ورد مارک)

در دوران حروفچینی با فلز داغ، لوگوتایپ، مجموعه ای از فونت ها و کاراکترها بود. در دوران کنونی که عصر ارتباطات است، لوگوی یک شرکت، اغلب مترادف با مرغوبیت یا برند شرکت است.

مجموعه آراد  با داشتن سایت طراحی گرافیک امکان طراحی هر نوع لوگو،آرم و نشانه ائم از صنعتی،فرهنگی،ورزشی و … را دارد.

سربرگ و اوارق اداری

اوراق اداری به مجموعه اسنادی از قبیل سربرگ، کارت ویزیت، انواع پاکت نامه و … اطلاق می شود. در کنار آن ها، مواردی همچون کاغذ یادداشت،اوراق مالی و اداری (مانند فاکتور، قبض، کاردکس و فرم های داخلی)، کارت های پرسنلی، لیبل و … می توانند جایگاه داشته باشند.

آتلیه طراحی گرافیک  آراد امکان طراحی هر نوع ست اداری ائم از سربرگ- پاکت- کارت ویزیت-اوراق اداری و حسابداری-کاغذ یادداشت و … را دارد.

بروشور و کاتالوگ

مجموعه اطلاعات جزئی و خاص در مورد خاصیت یک نوع محصول، فواید و عملکردهای احتمالی آن، نحوه مصرف، قیمت آن، تنوع رنگی (درصورت داشتن) و… در مجموع اطلاعاتی است که برای مصرف کننده مفید است و برای انتخاب محصول توسط مصرف کننده در آن درج می گردد.

آراد با داشتن آتلیه طراحی گرافیک امکان طراحی هر نوع بروشور وکاتالوگ ائم از تبلیغاتی- خبری – ویژه نامه و … را دارد.

بسته بندی

بسته بندی علم، هنر و فن آوری محافظت از محصول برای نگهداری ، انبارش ، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده‌ از آن است. بسته بندی شامل مراحل طراحی، ارزیابی، و تو لید بسته‌ها می شود. بسته بندی بطور بسیار جامعی بر زندگی ما سایه افکنده‌است، بطوریکه ما در تمام اطراف خود آنرا مشاهده می‌کنیم.از اقلام مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای مصرفی و لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمیایی همه با بسته بندی مرتبط هستند. وظیفه اصلی بسته بندی محافظت از محصول است.بسته بندی با برچسب های استاندارد این امکان را به ما می‌دهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل بسته قرار دارد و شرایط حفظ و نگهداری آن چگونه است. سازمان جهانی استاندارد (ISO) و سازمان های معتبر و ملی استاندارد کشورهای پیشرفته گامهای مهمی در تدوین استانداردهای بسته بندی و مشخصات فنی آن برداشته اند.

مجموعه آراد با داشتن آتلیه  طراحی گرافیک امکان طراحی هر نوع بسته بندی ائم از کالا- خدمات- تبلیغاتی و … را دارد.

فولدر و مجله

طراحی مجله‌ در تعریف‌ ساده آن‌ عبارت‌ است‌ از انتخاب‌ شکل‌ و نحوه ارائه مطالب‌. مجله‌ دارای‌ «فرم‌» و «محتوا» است‌. فرم‌ به‌ شکل‌ نحوه ارائه مطالب‌ در هر شماره‌ گفته‌ می‌شود و محتوا به‌ مطالب‌ و پیامی‌ که‌ مجله‌ در هر شماره‌ ارائه‌ می‌دهد، مربوط‌ می‌شود. طراحی‌ مجله‌ شامل‌ استفاده‌ از کلیه عوامل‌ گرافیکی‌ برای‌ دستیابی‌ به‌ شکل‌ مطلوب‌ در نحوه ارائه‌ مطالب‌ است‌. و همه قسمت‌های‌ مختلف‌ مجله‌ را در برمی‌گیرد. اگر سردبیر طراح‌ مجله‌ باشد و یا نظارت‌ نزدیک‌ بر طراحی‌ مجله‌ داشته‌ باشد، بهتر است‌؛ زیرا به‌ مطالب‌ مجله‌ آگاهی‌ دارد و می‌تواند با توجه‌ به‌ اهداف‌ مجله‌ آگاهی‌ دارد و می‌تواند با توجه‌ به‌ اهداف‌ مجله‌، طراحی‌ و نحوه ارائه مطالب‌ را از نظر صفحه‌آرایی‌ و دستیابی‌ به‌ شکل‌ ظاهری‌ مطلوب‌ هدایت‌ کند. آنچه‌ در مرحله‌ طراحی‌ مجله‌ اهمیت‌ دارد، حفظ‌ سبک‌ و تداوم‌ آن‌ در شماره‌های‌ مختلف‌ در طول‌ انتشار مجله‌ است‌.

هر قدر که‌ مجله‌ از نظر شکل‌ ظاهر و نحوه ارائه مطالب‌ دارای‌ سبک‌ منسجم‌ و یکدست‌ باشد، از نظر طراحی‌ موفق‌تر است‌. داشتن‌ کارگردان‌ هنری‌ و یا گروهی‌ با تجربه‌ برای‌ انجام‌ کارهای‌ گرافیکی‌ و اجرای‌ طرح‌ کلی‌ مجله‌ در هر شماره‌ بسیار ضروری‌ است‌. معمولاً طراحی‌ مجله‌های‌ معروف‌ و موفق‌ دنیا با مسئولیت‌ کارگردان‌ هنری‌ مجله‌ و کارکنان‌ بخش‌ گرافیک‌ همراه‌ با نظارت‌ و مشورت‌ سردبیر و دبیر صفحات‌ و بخش‌های‌ مختلف‌ مجله‌ صورت‌ می‌گیرد.

مجموعه آراد  با داشتن آتلیه طراحی گرافیک امکان طراحی هر نوع مجله و فولدر ائم از خبری- تبلیغاتی- خبرنامه – ویژه نامه و … را دارد.

ساک دستی تبلیغاتی

هر جا و مکانی که بیشتر در معرض دید باشد محلی است مناسب برای بروز خلاقیت طراحان و گرافیست ها، یکی از وسایلی که مورد توجه طراحان قرار گرفته ساک های خرید است ، که مانند یک رسانه متحرک ، توسط خود مشتریان در مکان های پرتردد مانند اماکن تجاری رفته و تبلیغ برند مورد نظر را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد .

آتلیه طراحی گرافیک آراد  امکان طراحی هر نوع ساک ائم از خرید- تبلیغاتی- تشریفاتی – نمایشگاهی و … را دارد.

استندهای پرتابل نمایشگاهی

طراحی سازه های نمایشگاهی راهی مناسب برای انتقال پیام ها است. پوستر باید پیام اصلی را به شیوه ای خلاقانه و زیرکانه توجه به مخاطب انتقال دهد، به گونه ای او را سر جای خود میخکوب کند پیام خود را انتخاب کنید. هر چه اطلاعات کمتر باشد بهتر است. مفهوم الزامی است چون همه چیز را توضیح می دهد.

در حال حاضر طراحی سازه های نمایشگاهی به علت گستردگی توزیع، یکی از قدرتمند ترین ابزارهای تبلیغاتی جهان است و در آراد این فرصت را خواهید داشت تا با استفاده از توان متخصصان و هنرمندان واحد آتلیه طراحی به آنچه از نمایشگاه می خواهید دست یابید.